לשיחת ייעוץ: 03-6888838
פוליסות ביטוח אישיות
הזכויות שלך,
המומחיות שלנו!

פוליסות ביטוח אישיות

צוות משרד עו"ד בירן

פוליסות ביטוח מסוג תאונות אישיות נפוצות מאוד בעבור כל שכבות הגיל מתוך הבנה כי מקרי תאונה בנסיבות שונות עלולות להתרחש ופיצוי כלכלי עם קרות המקרה עשוי לסייע לצלוח תקופות של קושי ומוגבלות, אבדן הכנסה בוודאי כאשר מדובר בתאונה המותירה אחריה נכות קבועה.

קיימות כיום לא מעט פוליסות ביטוח בגין תאונות אישיות, בעלויות משתנות ובהתחייבות לכיסויים ופיצויים שונים – חלק מן הפוליסות מחריגות פעילות ספורטיבית, חלקן מפצות בגין הכנסה באופן ישיר ואילו חלקן מעניקות תגמול בגין הנזק בהגדרה מראש על פי חלקי הגוף. מחירי הפוליסות נעים לרוב בין עשרות ש”ח למאות שקלים וכן הפיצויים השונים שהן מציעות בעבור כל תרחיש.

ההיבטים המרכזיים

על מנת לנסות ולמצות את הכיסוי הביטוחי במקרה הצורך, יש להכיר היטב את המונחים הקיימים בעגה הביטוחית ואת משמעותם, כמו גם כדאית היכרות מעמיקה והבנה משפטית בנוסח הפוליסה הפרטנית הרלוונטית:

המונח המרכזי והחשוב בתחום הוא הגדרת המילה תאונה. תאונה היא אירוע פתאומי ובלתי צפוי אשר הותיר את המבוטח עם נזק גופני. מונח זה נבחן ונפתח לפרשנות אל מול סיטואציות שונות ביניהן אירועים לבביים ואירועי מוח, כאשר נקבע במפורש כי אירוע רפואי הנגרם מהתפרצות מחלה אינו בבחינת תאונה המזכה בפיצוי.

שאלות נוספות העולות בהקשר לתאונה הוא הקשר בין ימי המחלה שנגזרו על המבוטח לזכותו לקבלת הפיצוי. התשובה לשאלה זו אינה חד משמעית וטמונה בפוליסות השונות המוצעות. ברכישה של פוליסת ביטוח תאונות אישיות כדאי לקרוא ולוודא כי הדרישה לכמות ימי מחלה אינה בלתי סבירה, וכי פיצויים בגין נזקי גוף דוגמת שבר אינם ניתנים בהתניה.

אבדן כושר עבודה

פיצוי נוסף שלרוב כלול בפוליסות תאונות אישיות הוא אובדן כושר עבודה. מדובר בסעיף לכאורה מטעה ונתון ללא מעט פרשנות והסתייגויות, אשר מאפשרות לחברות הביטוח להימנע מתשלום בפעמים רבות, בתואנה כי המבוטח נותר בעל מסוגלות להתפרנס בכוחות עצמו, גם במסגרת תעסוקתית שונה. על מנת להגן על המבוטח מפני התחמקות מתשלום בסעיף זה מומלץ להגדיר מראש את תחום העיסוק ואופי העבודה כבר בניסוח הפוליסה, במטרה להוכיח במקרה הצורך את הקשר בין הפגיעה ליכולות התעסוקתיות.

רבים נוטים לחשוב כי ביטוח תאונות אישיות הוא ביטוח פשוט שאינו מורכב וכי התביעה בגינו מסתכמת במילוי טופס “פשוט” לחברות הביטוח. חשוב לדעת כי מכלול הפרשנות ופרצות היציאה וההימנעות בפוליסות הללו עשוי להיות רב ובעת קרות מקרה למבוטח כדאי ונכון לזכות בייעוץ משפטי על מנת למצות את זכויותיו אל מול חברת הביטוח.

>> קראו כאן על תאונות במקומות ציבוריים.
>> נפגעתם בעבודה והנכם זקוקים לייעוץ משפטי? לחצו כאן.
>> זקוקים לסיוע משפטי במקרה של תאונת דרכים? לחצו כאן.

משרדנו מציע ליווי, ייעוץ וייצוג במקרה הצורך למבוטחים בפוליסת תאונות אישיות בהתנהלות אל מול חברות הביטוח,
החל משלב איסוף והצגת המסמכים והצגתם בפני חברת הביטוח וכלה בניהול משא ומתן וייצוג משפטי במידת הצורך,
במטרה להבטיח מיצוי מלא של זכויות המבוטח וקבלת פיצוי הוגן עבורו.

להערכת סיכויי תביעתך ושוויה, קבע פגישת ייעוץ חינם:

טלפון: 03-6888838
פקס: 03-6888818
אנו מתחייבים לדיסקרטיות ולשירות מקצועי ומהיר על-ידי עורך דין מנוסה ומיומן