לשיחת ייעוץ: 03-6888838
ייצוג נפגעי תאונות דרכים קשות
הזכויות שלך,
המומחיות שלנו!

ייצוג נפגעי תאונות דרכים קשות

צוות משרד עו"ד בירן

מעל 60,000 תאונות דרכים מתרחשות במדינת ישראל מדי שנה, כאשר ממוצע ההרוגים עומד על כארבעת מאות בממוצע ומספר הנפגעים המוגדרים כפצועים קשה עולה על 2,000 נפגעים בשנה. נתונים אלה (על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ואגודת “אור ירוק”) הפכו את תאונות הדרכים בישראל לאחד מגורמי המוות המובילים כמו גם לסיכון משמעותי שריר וקיים לבריאות הגוף והנפש.

דרגות הפציעה מוגדרות בעגה הרפואית ומתחלקות לארבע דרגות פציעה עיקריות: פצוע קל, פצוע בינוני, פצוע קשה ופצוע אנוש. בעוד שפצוע קל בתאונת דרכים מוגדר מי שספג פגיעה וחבלות במעמד התאונה, אולם לא נשקפת סכנה לחייו או סיכון להותרת נכות קבועה בגופו, פצוע אנוש הוא פצוע הנלחם על חייו ופצוע קשה הוא פצוע אשר נשקפה סכנה לחייו אשר התפוגגה באמצעות סיוע רפואי, אולם התאונה הותירה בו נכות או לקות קבועים או כאלה המחייבים תהליך שיקומי ארוך.

אחד האלמנטים הבולטים אצל פצועים קשה ובני משפחותיהם הוא אובדן יכולת ההכנסה והפרנסה. הפצוע נאלץ להשתלב במסלול של קבלת טיפול רפואי מיידי, ניתוחים ושיקום, ואילו בני המשפחה הקרובה מוצאים עצמם מקדישים זמן רב לליווי ותמיכה בתהליך ובפצוע, מה שמביא לא אחת לאובדן הכנסה וקושי כלכלי הנגזר מכך.

סיוע משפטי מיוחד

במדינת ישראל כל נהג והולך רגל מבוטח מפני פגיעה בתאונות דרכים, מכורח החוק, ובמקרה של פגיעה רשאי לתבוע את חברת הביטוח. על מנת להבטיח הן טיפול רפואי מקיף, רחב ומעולה ככל הניתן והן קבלת פיצוי הולם ביחס לאיכות הפגיעה, נזקי הגוף והנפש, אובדן ההכנסות ופרמטרים נוספים, כדאי ונכון להיוועץ עם עו”ד מומחה בייצוג נפגעי תאונות דרכים, תוך שימת דגש על פגיעות קשות ומשמעותן.

את הפניה לעורך הדין יבצע הנפגע במידת האפשר, או מי מבני משפחתו ומקורביו, רצוי סמוך ככל האפשר למועד הפציעה. חשוב לדעת כי בשלב זה אין מטרת הפנייה היא הגשת תביעה ו/או קבלת תגמול מיידי אלא בחינה בעין מקצועית ומנוסה של מהות הפגיעה בראיה משפטית והתחלה בתהליך של איסוף חומרים ובניית תיק רפואי. עורך דין מנוסה ידע לכוון מיצוי של זכויות רפואיות אל מול ביטוחים פרטיים וציבוריים, במטרה לסייע למטופל בזמן אמת לזכות לשירותי רפואה טובים ומתקדמים ככל הניתן, כמו גם ייעץ ויכוון אותו בהתנהלות אל מול הגורמים הרפואיים השונים, על מנת להבטיח ביטוי ותיעוד לכל מכאוביו, מה שיקל להוכיח את הקשר בין אלה לבין הפגיעה בתאונת הדרכים בבוא הזמן.

משרד עו”ד בירן מציע לנפגעי תאונות הדרכים ולבני משפחותיהם, שקט נפשי, ביטחון, הכוונה וייעוץ, שיאפשרו להם להתמקד בתהליך הטיפולי ובהחלמה, תוך שמומחי המשרד יובילו עבורם את ההליך המשפטי, במטרה למצות באופן מלא את כל זכויותיהם, ולזכות בפיצוי הולם והוגן.

להערכת סיכויי תביעתך ושוויה, קבע פגישת ייעוץ חינם:

טלפון: 03-6888838
פקס: 03-6888818
אנו מתחייבים לדיסקרטיות ולשירות מקצועי ומהיר על-ידי עורך דין מנוסה ומיומן