לשיחת ייעוץ: 03-6888838
תאונות צניחה ורחיפה
הזכויות שלך,
המומחיות שלנו!

תאונות צניחה ורחיפה

צוות משרד עו"ד בירן

ספורט אתגרי הוא ענף המיועד בעיקר לחובבי אדרנלין גבוה וכולל בתוכו אחד או יותר משלושה אלמנטים מרכזיים – מהירות, גובה וסיכון. העוסקים בתחום זה לומדים, פועלים ומתחרים לרוב באמצעות מועדוני ספורט ומתקנים מורשים שבאחריותם לספק את התנאים האופטימליים לביצוע הפעילות תוך הפחתה למינימום של רמת הסיכון האפשרית.

רחיפה וצניחה חופשית נחשבים לענפי ספורט אתגרי המתבססים על עיקרון הגובה ומצריכים כלים מקצועיים וליווי מוסדר של מועדוני הצניחה והרחיפה הרשמיים בישראל אשר מושכים אליהם הן ספורטאים מקצועיים לצד חובבים ההופכים את התחביב לדרך חיים ואף למקצוע, וכן אנשים המבקשים לחוות את האדרנלין באופן חד-פעמי במסגרת ימי כיף אתגריים, מתנות לאירועים מיוחדים כמו ימי הולדת, ימי נישואין וכו’. במקרה של תאונת צניחה או רחיפה הכוללת נזקי גוף, חשוב לפעול למיצוי הזכויות הרפואיות לטובת קבלת פיצוי בהתאם. רבים מאמינים כי כאשר מדובר בספורט אתגרי המבוצע באופן עממי וחופשי ולא במסגרת איגוד מקצועי, הם אינם מכוסים “ביטוחית” ללא אפשרות למצות את זכויותיהם בעת הצורך.

תאונת צניחה ורחיפה – את מי ניתן לתבוע?

לאחר התרחשות המקרה, עם קבלת הטיפול הרפואי הראשוני, במידה וניתן חשוב לתעד ולשמור את כל המסמכים הרפואיים לרבות מסמכי הפינוי הרפואי מן המקום, וכן מסמכים רפואיים נלווים של הנפגע לרבות צילומים, בדיקות ותיעוד התלונה. לאחר מכן מומלץ להיוועץ בהקדם עם עו”ד נזיקין המתמחה בהגשת בתביעות נזקי גוף על מנת לבנות את התיק הרפואי, לפנות לגורמים מקצועיים כמו רופאים מומחים, ולהביא למיצוי הזכויות המלא אל מול הגורמים הרלוונטיים:

א. מפעיל האתר – הגורם האחראי הראשוני אליו ניתן להפנות תביעה בגין תאונת צניחה או רחיפה הוא הגורם המפעיל את האתר בו התקיימה התאונה. אותו גורם הוא הגורם האחראי לכל נוהלי הבטיחות ולמניעת תאונות, וקיומה של תאונה במסגרת פעילותו מהווה פתח לתביעה בגין רשלנות. חשוב לדעת כי בתביעה מסוג זה אין מחובת התובע להוכיח את קיום הרשלנות והנסיבות בהן התקיימה, כי אם הנתבע הוא זה שבאחריותו להוכיח כי התאונה התקיימה שלא עקב רשלנות מצדו.

ב. חברת הביטוח – חברות הביטוח בישראל נוהגות לספק כיום כיסויים שונים ומגוונים במסגרת ביטוח תאונות אישיות עבור אלו העוסקים בספורט אתגרי ובוחרים להבטיח טיפול רפואי ופיצוי במקרה של תאונה. חשוב לדעת כי ביטוחים אלה קיימים בתבניות שונות וחלקם מחריגים ספורט אתגרי מן הכיסויים הכוללים. חשוב לבדוק היטב את הפוליסה והכיסויים המופיעים בה, ובמקרה שישנו ביטוח תאונות מתאים, ניתן לתבוע את חברת הביטוח.

ג. המוסד לביטוח לאומי – ככלל, ביטוח לאומי אינו מעניק פיצוי בגין קיום תאונות אישיות בנסיבות שונות. יחד עם זאת, באמצעות ידע וניתוח נסיבות המקרה בניהן קיום נכות קבועה, אבדן כושר השתכרות ופרמטרים נוספים גם תביעת המוסד לביטוח הלאומי עשויה להיות יעד ריאלי במקרים שכאלו.

>> קראו כאן בעניין פסק דין בתחום בו היה מעורב משרדנו.

למשרדנו ניסיון רב בטיפול בתביעות נזיקין בניהן גם תאונות צניחה ורחיפה וכן ענפי ספורט אתגרי נוספים.
אנו מספקים ייעוץ אישי, הכוונה מקצועית וכן ליווי וייצוג משפטי מלא בתחום תוך מתן שירות בסטנדרט גבוה,
בחינת כל מקרה לגופו ומיצוי זכויות מלא על פי החוק בהתאם לנסיבות התאונה בעבור כל מיוצג.

 

להערכת סיכויי תביעתך ושוויה, קבע פגישת ייעוץ חינם:

טלפון: 03-6888838
פקס: 03-6888818
אנו מתחייבים לדיסקרטיות ולשירות מקצועי ומהיר על-ידי עורך דין מנוסה ומיומן